W Tatrach zeszła lawina. Pod śniegiem znalazło się sześć osób. Cztery trafiły do szpitali.

Lawina zastała turystów pod Rysami, na wysokości 2400 metrów nad poziomem morza i zepchnęła ich 700 metrów niżej. Ratowników wezwała osoba, która była świadkiem porwania turystów przez lawinę. Na pomoc poleciał śmigłowiec z TOPR-owcami na pokładzie.

Na miejscu okazało się, że turystom udało wydostać się spod śniegu, ale cztery osoby są poważnie ranne. Jedna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Krakowie. Druga śmigłowcem TOPR-u poleciała do szpitala w Zakopanem. Mężczyzna miał uraz czaszkowo-mózgowy i po wstępnym opatrzeniu w zakopiańskim szpitalu, został przewieziony na oddział neurochirurgii w Nowym Targu. Dwie kolejne osoby, z mniejszymi obrażeniami, również trafiły do szpitala w Zakopanem i są na obserwacji.

Żaden z poszkodowanych nie miał przy sobie detektora lawinowego. Ponadto jeden z turystów miał kask przypięty do plecaka zamiast włożony na głowę.

Ratownicy przypuszczają, że lawina nie zeszła samoistnie. Na razie nie wiadomo jednak co ją wyzwoliło.

data publikacji artykułu: 2019-01-30
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.