Tatrzański Park Narodowy zaprasza na prelekcje w ramach Navigator Festival 2020

W dniach 28 – 29 lutego, w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się Navigator Festival 2020. W programie przewidziano szereg wystąpień i pokazów filmów w tematyce turystyki górskiej oraz podróżniczej. Odbędą się również warsztaty, spotkania autorskie i targi, a Mały Navigator dla dzieci zabierze najmłodszych w „Podróż po kontynentach”.

Tatrzański Park Narodowy zaprasza na sobotnie spotkanie z edukatorem – Janem Krzeptowskim – Sabałą, który rozpocznie swój wykład o godz. 14-tej w sali kameralnej. Leśnik i przewodnik tatrzański od lat promuje filozofię Zero Waste. Jest koordynatorem Wolontariatu dla Tatr i wyznawcą etyki środowiskowej Leave No Trace. Jako członek Interpret Europe wykorzystuje doświadczenie, aby nadać głębsze znaczenie dziedzictwu przyrodniczemu i kulturowemu. Na festiwalu opowie jak korzystać z natury, aby zostawić po sobie minimalny ślad. Przedstawi 7 zasad etyki outdoorowej w Tatrach.

Navigator gromadzi co roku doświadczonych globtroterów i początkujących amatorów, którzy kochają podróżować. Nowe kultury, najdziwniejsze zakątki świata, wysokogórskie wyprawy mają wielu pasjonatów. W piątek, 28 lutego na scenie NCK odbędzie się prezentacja filmów w ramach Festiwalu Filmów Górskich im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju. Będzie można zobaczyć m.in. „Mothered by mountains” (kobiecą siłę w górach Nepalu), „Loved by all: story of Apa Sherpa” (młodego, ubogiego tragarza, który wszedł na Everest 21 razy), czy „Jurka” (historię Jerzego Kukuczki).

Piątkowy wieczór filmowy – 15 zł
Sobotnie prelekcje – 10 zł

O etyce środowiskowej poczytasz tutaj: Leave no trace

data publikacji artykułu: 2020-02-21

Nowohuckie Centrum Kultury

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

Atrakcje w okolicy (10 km)


0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.