Zdjęcie poglądowe

Likwidacja kładki na Jizerce

Zakaz wstępu nie przeszkadzał turystom ryzykować własnym zdrowiem i życiem. Mimo bardzo złego stanu konstrukcji, onegdaj stanowiącej przejście graniczne Orle - Jizerka, wciąż z niej korzystano. Władze miasta postanowiły interweniować.

Spodziewano się, że zamknięcie mostu na Izerze wystarczy, ale niestety, ryzyko zawalenia konstrukcji do rzeki, nie ostraszało osób chcących dostać się do Czech. W związku z tym, postanowiono podjąć radykalne kroki i dla bezpieczeństwa mieszkańców oraz wycieczkowiczów, zburzyć kładkę.
Wyłoniono już wykonawcę nowego projektu. Przewidywany przez niego termin budowy z powodu stanu epidemiologicznego, przesunięto na następny rok. Prace mają się rozpocząć zaraz po zniknięciu śniegu, dlatego jest szansa, iż przejście przez rzekę będzie na nowo możliwe w sezonie letnim. Niestety skutkiem zaistniałych opóźnień będzie brak połączenia między brzegami w okresie zimowym.

data publikacji artykułu: 2020-07-04

Kładka na Jizerce

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.