Zdjęcie poglądowe

Majówka w śniegu

Prognozy na majówkę nie są niestety najlepsze. W wyższych partiach Tatr znów zrobiło się biało. Na Kasprowym Wierchu spadło 12 centymetrów śniegu.

Ratownicy proszą turystów, którzy przyjechali na majówkę w Tatry o rozważne planowanie górskich wycieczek. Jak czytamy w komunikacie turystycznym Tatrzańskiego Parku Narodowego-powyżej górnej granicy lasu nadal panują warunki zimowe, szlaki zostały pokryte kilkucentymetrową warstwą świeżego śniegu. Na wędrówkę w takich warunkach powinny się decydować tylko osoby mające doświadczenie i odpowiedni sprzęt.

W dolinach śniegu już nie ma, ale miejscami może być ślisko. Do tego intensywne opady deszczu spowodowały, że na leśnych odcinkach szlaków jest sporo błota. Przez deszcz i wiosenne roztopy możliwe są również lokalne podtopienia.

Niestety, jak zapowiadają synoptycy, prognozy nie są optymistyczne. Do środy może padać deszcz. W czwartek pogoda się poprawi, na Podhalu ma być słonecznie i ciepło-do 15 stopni. W piątek po południu aura znów się zepsuje, a na sobotę zapowiadane są spore opady deszczu i ochłodzenie.

data publikacji artykułu: 2019-04-30
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.