Zdjęcie poglądowe

Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu

Drużynowy konkurs pod hasłem „Kocham Szklarską Porębę” – dla amatorów oraz „Radio” – dla profesjonalistów, wyłoni mistrzów.

Pierwsze, czteroosobowe zespoły powalczą już od 14 lutego, godz. 10-tej, na terenie Skweru Radiowej Trójki, w Szklarskiej Porębie. Cztery drużyny profesjonalnych rzeźbiarzy z Akademii Sztuk Pięknych z Wrocławia, Gdańska, Łodzi i Katowic, staną w szranki w ramach festiwalu „Trójka Górom”, pod patronatem Programu III Polskiego Radia. Studenci, absolwenci i profesorowie, ramię w ramię będą rzeźbić w wysokich na 3 m bryłach śniegu, wcześniejsze projekty.

Dzień później, o tej samej porze, do zawodowców dołączą tożsame grupy amatorów. Sześciogodzinna walka rozegra się na śnieżnych sześcianach o boku 1,5 m. Ich pomysły zostały już wcześniej zatwierdzone przez organizatorów. Zgodnie z regulaminem, zgłoszenia do konkursu były możliwe do 7 lutego, wraz z szczegółowym rysunkiem i opisem projektu. Na podstawie nadesłanych szkiców rzeźby, wyłoniono uczestników niedzielnych zawodów.

Po wylosowaniu śnieżnych bloków i rozdaniu narzędzi, drużyny przystąpią do pracy. Impreza zakończy się ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród dla trzech zwycięskich zespołów w każdej kategorii. Organizator – Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej zaprasza wszystkich na jedyne tego typu w Polsce, mistrzostwa.

data publikacji artykułu: 2020-02-13

Miejsce konkursu

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.