Zdjęcie poglądowe

Morskie oko a parkingi

Jeżeli zamierzasz w tym roku odwiedzić Morskie Oko i nie chcesz marnować cennego czasu poszukując wolnego miejsca parkingowego, od tego lata możesz zarezerwować je online!

Jezioro jest bardzo popularne wśród turystów i fanów górskich wycieczek. Każdego roku liczba odwiedzających rośnie, co często wiąże się z licznymi utrudnieniami, chociażby związanymi ze znalezieniem bezpiecznej przestrzeni, w której można zostawić auto. W związku z tym, władze Tatrzańskiego Parku Krajobrazowego postanowiły wyjść kierowcom naprzeciw: “Wybierając się w wakacje nad popularne Morskie Oko w Tatrach, będzie można wcześniej zarezerwować miejsce parkingowe na Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się popularny szlak. Dzięki temu turyści będą mieć pewność, że nie zabraknie miejsc parkingowych.”

Dodatkowo w wywiadzie dla RMF24 dyrektor TPN Szymon Ziobrowski radzi: “Rekomendujemy rezerwację internetową, bo tylko taka forma zakupu da nam gwarancję miejsca parkingowego. Proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, system pozwala na szybką płatność online. Zależy nam na usprawnieniu początkowego etapu tatrzańskiej wycieczki. Ten model sprzedaży będziemy rozwijać. Liczymy również na stopniowe wyeliminowanie korków i chaosu komunikacyjnego w tym rejonie. [...] W okresie wdrożeniowym mogą się zdarzać pewne potknięcia, ale liczymy na wyrozumiałość i czekamy na wszelkie krytyczne uwagi.”

Parkowanie umożliwiono także na Łysej Polanie, oddalonej 1,5 km od wejścia na główny szlak. Można zaparkować tam bez wcześniejszej rezerwacji, jednak trzeba się spieszyć. W trakcie sezonu letniego, od rana w kierunku Morskiego Oka ciągnie się sznur aut.

data publikacji artykułu: 2020-06-27
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.