Zdjęcie poglądowe

Na skuterach w Gorce

Sześciu amatorów śnieżnej brawury, zostało zatrzymanych w Gorczańskim Parku Narodowym.

Kilka dni temu, wieczorową porą, 6 mężczyzn postanowiło wedrzeć się na teren parku w paśmie Beskidów Zachodnich. Mieszkańcy okolic Nowego Targu wybrali się na wspólną przejażdżkę na skuterach. Śnieżne manewry toczyły się w rejonie najwyższego szczytu Gorców – Turbacza (1310 m n.p.m.), stanowiąc realne zagrożenie dla pieszych turystów.

Sprawna akcja strażników Gorczańskiego Parku Narodowego i funkcjonariuszy Karpackiego Oddziału Służby Granicznej skończyła się zatrzymaniem kierowców skuterów. Sprawcy zostali odpowiednio pouczeni i ukarani wysokimi mandatami. To nie pierwszy przypadek wtargnięcia na teren parku. Tożsame incydenty zaistniały również w Karkonoszach. Walka z zuchwałym podejściem do przyrody trwa.

data publikacji artykułu: 2020-02-14
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

1 Komentarz

  • No za mądrzy to oni nie są

  • Banda kretynów i tyle

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.