Wiele osób odczuwa potrzebę pomocy zwierzętom, jednak dokarmianie ich im nie służy. Dzikie zwierzęta są samowystarczalne i nie potrzebują pomocy człowieka w zdobywaniu pożywienia. Przypominamy o zakazie karmienia podopiecznych w Parkach Narodowych.

Tatrzański Park Narodowy przypomina o zakazie dokarmiania zwierząt obowiązującym na jego terenie. Dokarmiając zwierzęta nie pomagasz im, a szkodzisz. Dzikie zwierzęta przyzwyczajają się do łatwego zdobywania pokarmu i zatracają naturalne instynkty. Z czasem mogą stać się zagrożeniem dla człowieka. Przez nieodpowiedzialne zachowanie turystów, którzy dokarmiali zwierzęta z Tatrzańskiego Parku Narodowego, jeleń z rezerwatu stał się maskotką wędrujących.

Zwierzę jest monitorowane przez pracowników TPN i odstraszane. Niestety, przez turystów niestosujących się do zakazu, działania te nie przynoszą oczekiwanych skutków. Takim zachowaniem wędrujący szkodzą zwierzęciu i stwarzają zagrożenie dla samych siebie. Dzikie zwierzęta są nieprzewidywalne. W każdej chwili mogą się przestraszyć i zaatakować turystów i wyrządzić im krzywdę. Pamiętaj, że dzikie zwierzęta mogą przenosić różnego rodzaju choroby i pasożyty. Turyści proszeni są o rozsądek i stosowanie się do zasad panujących na terenie parku narodowego.

Kiedy dzikie zwierzę się nie boi ?

data publikacji artykułu: 2019-08-01
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.