Nie wchodźcie na tafle jezior i stawów! - apeluje do turystów Tatrzański Park Narodowy. Lód jest bardzo cienki i w każdej chwili może się załamać.

Mimo, że w tatrzańskich dolinach wiosna rozgościła się już na dobre, w wyższych partiach gór wciąż może leżeć śnieg, a jeziora i stawy są oblodzone. Lód jest jednak coraz cieńszy i zaczyna pękać. Wejście na tafle może więc skończyć się tragicznie. Obecnie na Morskim Oku lodowa pokrywa wynosi tylko 10-15 centymetrów. To bardzo mało-mówią pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i apelują do turystów o rozsądek i nie wchodzenie na lód.

W wyższych partiach Tatr nadal panują zimowe warunki. Rano śnieg jest zmrożony i twardy, a popołudniami robi się grząski. Sporym problemem może być też silny wiatr oraz niski pułap chmur, który utrudnia orientację w terenie. Wybierając się na górską wędrówkę, pamiętajcie aby dopasować trasę do swojej kondycji i doświadczenia. Konieczne jest także sprawdzenie warunków na szlakach i prognozy pogody.

data publikacji artykułu: 2019-04-25
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.