Zdjęcie poglądowe

Niebezpiecznie w TPN

Obecnie w Tatrzańskim Parku Narodowym panują trudne warunki pogodowe, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność w czasie pieszych wycieczek. Przypomina się o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa i śledzeniu bieżących komunikatów pogodowych.

Władze Parku ostrzegają: “Szlaki są w wielu miejscach mokre, błotniste i śliskie. Szczególnie dużo błota znajduje się na Ścieżce nad Reglami, zwłaszcza pomiędzy Doliną Chochołowską, a Lejową. W wyższych partiach Tatr Wysokich, głównie w zacienionych żlebach, zalega jeszcze miejscami śnieg. Jest on twardy i zmrożony. Przejście przez płaty tego typu śniegu, bez odpowiedniego sprzętu zimowego oraz umiejętności prawidłowego posługiwania się nim, grozi niebezpiecznym w skutkach poślizgnięciem. Na graniach śnieg stopniał już całkowicie.”

Należy również wziąć pod uwagę obostrzenia wynikające z zagrożenia zarażeniem COVID-19. Powinno się unikać wszelkiego rodzaju zgromadzeń, zachowywać odległość 2 m od napotykanych wycieczkowiczów, korzystać z ław, barierek itp. tylko w rękawiczkach, a po powrocie do domu - od razu umyć ręce. Wiele atrakcji turystycznych, ma swoje strony internetowe, w związku z tym rekomendowane jest zakupywanie biletów online.

data publikacji artykułu: 2020-06-29
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.