Zdjęcie poglądowe

Nocna wędrówka to nie jest dobry pomysł

Dwóch młodych mężczyzn wybrało się wieczorem w góry. Niestety, nie byli w stanie wrócić ze szlaku. Na pomoc ruszyli im goprowcy.

W niedzielę około 19:00 dwóch trzydziestolatków wyruszyło na trasę z przełęczy Przysłop w Lubomierzu. Szli w kierunku Jasienia i Mogielicy. Na szlaku panowały trudne warunki, więc mężczyźni postanowili skrócić sobie drogę i zejść do miejscowości Półrzeczki. Byli jednak zmęczeni, przecenili swoje siły i nie byli w stanie kontynuować wędrówki. Dlatego wezwali goprowców.

Ratownicy Grupy Podhalańskiej odebrali zgłoszenie o 3:40. Na pomoc ruszyli goprowcy z Rabki i Kamienicy, którzy na skuterach śnieżnych dotarli do mężczyzn i przewieźli ich w bezpieczne miejsce. Akcja zakończyła się dopiero około 7:00.

data publikacji artykułu: 2019-01-30
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.