Zdjęcie poglądowe

Nowa droga do Doliny Chochołowskiej

Turyści zmierzający do Doliny Chochołowskiej, od niedawna cieszą się nową drogą. Niespodziankę zgotowali odwiedzającym właściciele terenu - Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.

Turyści zmierzający do Doliny Chochołowskiej, od niedawna cieszą się nową drogą. Niespodziankę zgotowali odwiedzającym właściciele terenu - Wspólnota Leśna Uprawnionych 8 Wsi w Witowie.
W wywiadzie dla Krakow TVP, jej prezes Józef Babicz, tłumaczy:
“Ta droga była tak zniszczona, że nie dało się już jeździć, a przecież trasę przemierzają ludzie zjeżdżający z całej Polski. Chcemy aby turyści mogli cieszyć się spędzonym tutaj czasem i wspólnotą”.
Niedawno zakończono remont, w wyniku którego pełną dziur trasę, zastąpił gładki asfalt. Teraz, możliwe jest dobywanie bezpiecznych wycieczek.

Odnowienie 9 km szlaku wyniosło ok. 450 tys złotych. Wszystkie koszta poniosła Wspólnota. Należą do niej górale z 8 podhalańskich wsi. Pieniądze na podobne inwestycje zdobywają m.in. dzięki sprzedaży biletów do Doliny Chochołowskiej.
Piechurów jest coraz więcej, mogą podziwiać nie tylko samą doliną, ale i okalającą ją knieje, także należącą do leśnego ugrupowania. Gaje mają status lasów ochronnych, leżą w Tatrach Zachodnich w Dolinie Lejowej i Chochołowskiej.

data publikacji artykułu: 2020-07-28
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.