Zdjęcie poglądowe

Nowe oświetlenie lądowiska dla śmigłowców

Na lądowisku dla śmigłowców przy Szpitalu Powiatowym w Zakopanem działa już nowe oświetlenie. Dzięki temu, do zakopiańskiego szpitala będą mogły przylatywać nocą śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgodnie z przepisami ministerstwa zdrowia, szpital mający oddział ratunkowy, powinien mieć lądowisko całodobowe. Chodzi o to, aby o każdej porze dnia i nocy, można było szybko przetransportować poszkodowanych turystów lub mieszkańców do specjalistycznych placówek.

Z lądowiska przy zakopiańskim szpitalu korzysta także Sokół, czyli śmigłowiec Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednak mimo nowego oświetlenia, nie będzie on latał nocą. Jak informują TOPR-owcy-zgodnie z przepisami Sokół może lądować maksymalnie do 30 minut po zachodzie słońca i startować na 30 minut przed wschodem. Nie będzie więc wykonywał nocnych akcji ratunkowych.

data publikacji artykułu: 2019-06-12
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.