Koncepcja projektu schroniska Jacek Podlaszewski

Nowe schronisko Nad Łomniczką

Spółka Sudeckie Hotele i Schroniska PTTK ogłosiła wyniki konkursu na wykonanie projektu nowego budynku w Karpaczu.

W ramach konkursu „Opracowanie wizualizacji i założeń odbudowy Schroniska PTTK Nad Małą Łomniczką w Karpaczu” zgłoszono pięć tematycznych prac, w terminie do 15 stycznia br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 31 stycznia i ogłoszono na stronie internetowej spółki.

Komisja konkursowa podjęła decyzję o zwycięskiej koncepcji wrocławskiego architekta – Jacka Podlaszewskiego.

Projekt spełnia szereg warunków. Poza bazą noclegową oraz bufetem, zawiera kalkulację kosztów wykonania instalacji elektrycznej, wodnej, grzewczej i pełnej kanalizacji. Całość uwzględnia rozwiązania dla osób niepełnosprawnych, zaplecze techniczne, a także miejsce do wypoczynku i ekspozycji historii schroniska wraz z działalnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Budynek współgra z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i architekturą typową dla regionu. To obszar Karkonoskiego Parku Narodowego, który jest prawnie chroniony.

Spółka Sudeckich Hoteli i Schronisk PTTK dziękuje pozostałym uczestnikom konkursu za poświęcony czas i przedstawienie opracowań konkursowych.

A jak Wam się podoba?

data publikacji artykułu: 2020-02-15
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

4 Komentarze

  • Wygląda jak bunkier

  • "Budynek współgra z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i architekturą typową dla regionu" - chyba dla minecrafta. Budynek jest ochydny!

  • Paskudne to jest

  • Budynek jest okropny. Bylo super do tej pory. Wystarczyła modernizacja. Po co psuć coś co służyło tak długo... niszczycie tylko wspomnienia...

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.