Zdjęcie poglądowe

Nowe zasady w Karkonoskim Parku Narodowym

Epidemia koronawirusa (SARS-CoV-2) wymusza dostosowanie się do nowych realiów turystyki górskiej. W Karkonoskim Parku Narodowym pojawiły się m.in. tablice przypominające zasady bezpieczeństwa w uprawianiu turystyki w trakcie epidemii.

Pamiętać należy, że schroniska są nadal zamknięte , co oznacza, że nie ma dostępu do toalet, bieżącej wody i bufetu, co utrudnia turystom zachowanie odpowiedniej higieny. Z tego względu każdy powinien nosić ze sobą środki dezynfekujące.

Podczas uprawiania turystyki należy pamiętać o rękawiczkach i maseczkach zakrywających usta i nos w rejonach koncentracji osób. W czasie epidemii w Karkonoskim Parku Narodowym nie ma pojemników na śmieci. Maseczki oraz rękawiczki należą do grupy odpadów o podwyższonym ryzyku biologicznym, co oznacza, że są one niebezpieczne dla człowieka. Pozostawione na szlaku stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia turystów.

Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa przedstawionymi na stronie Parku Narodowego, wędrując po Karkonoskim Parku Narodowym, śmieci, a przede wszystkim rękawiczki i zużyte maseczki zabieramy ze sobą i wynosimy i wyrzucamy poza terenem Karkonoskiego Parku Narodowego. Przestrzeganie podanej zasady uchroni turystów od zachorowania i wpłynie pozytywnie na krajobraz Karkonoszy.

data publikacji artykułu: 2020-05-15
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.