Zdjęcie poglądowe

Obsługa ruchu na Szczelińcu zawieszona

Z racji nadchodzącej zimy Park Narodowy Gór Stołowych ogłosił, że od 2. listopada wchodzą nowe zmiany dotyczące udostępniania Parku.

Jak możemy przeczytać na stronie Parku Narodowego Gór Stołowych na Facebooku, od tego dnia obsługa ruchu turystycznego na Błędnych Skałach i na Szczelińcu Wielkim zostaje zawieszona.

Wjazd samochodów i autobusów na parking górny w Błędnych Skałach będzie niemożliwy. Trasa turystyczna w labiryncie będzie nadal otwarta, ale trzeba być świadomym tego, że na górze nie można będzie skorzystać z toalety ani zakupić jedzenia oraz napojów.

Podobnie na Szczelińcu Wielkim punkty kasowe będą zamknięte, a pieczątkę turystyczną można będzie zdobyć na Schronisku. Od 2. listopada trasa turystyczna zostanie zmieniona na trasę przez "Afrykę", a trasa zejściowa zostanie zamknięta z powodu niebezpiecznych warunków.

Park Narodowy Gór Stołowych prosi o zachowanie szczególnej ostrożności, o odpowiednie przygotowanie się do wędrówek i przede wszystkim do przestrzegania zasad tam panujących.

data publikacji artykułu: 2020-10-26

Szczeliniec WIelki

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.