Zdjęcie poglądowe

Odpowiedzą za znęcanie się nad końmi

Do 3 lat więzienia grozi dwóm fiakrom znad Morskiego Oka. Usłyszeli oni zarzuty znęcania się nad zwierzętami.

Prokuratura Rejonowa w Zakopanem skierowała już do sądu akt oskarżenia. Chodzi o dwa zdarzenia z 2016 roku. Pierwsze dotyczy fiakra, który zaprzągł do fasiągu konia z pękniętym kopytem. Obrońców praw zwierząt poinformowali o tym turyści. Wozak tłumaczył, że nie wiedział, że pęknięte kopyto może sprawiać koniowi ból.

Druga sprawa dotyczy fiakra, który woził turystów tą samą parą koni bez przerwy. Zgodnie z regulaminem, zwierzęta muszą odpocząć co najmniej 20 minut na polanie Palenica lub Włosienica, czyli w połowie trasy oraz muszą mieć dwugodzinną przerwę po zakończeniu kursu. Mężczyzna wykonał aż trzy kursy tą samą parą koni, bez odpoczynku. Jedno ze zwierząt przewróciło się ze zmęczenia i musiało zostać zwiezione z trasy specjalnym samochodem.

Wozacy stracili licencje na przewozy turystów, a teraz staną jeszcze przed sądem. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

data publikacji artykułu: 2019-04-04
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.