Zdjęcie poglądowe

Odpowiedzialnie w góry

Jak bezpiecznie wędrować po górach, o czym pamiętać i czego absolutnie nie robić. Polskie Koleje Linowe wspólnie z TOPR-em i Tatrzańskim Parkiem Narodowym, ruszają z akcją edukacyjną Odpowiedzialnie w Góry.

Celem jest przede wszystkim uświadomienie turystom, że góry mogą być bardzo niebezpieczne. Zwłaszcza wtedy gdy zlekceważymy ostrzeżenia i komunikaty o zagrożeniach lub wybierzemy się na wędrówkę bez odpowiedniego sprzętu i ubioru. O tym jak się zachowywać, aby było bezpiecznie opowiedzą ambasadorowie akcji, między innymi: Andrzej Bargiel, Jan Krzysztof i Anna Figura.

Jak wynika z badania zleconego przez Polskie Koleje Linowe-Polacy chętnie wybierają się na szlaki i wysoko oceniają swoją wiedzę o górach. Okazuje się jednak, że około 30 procent badanych nie wie czym jest TOPR, 10 procent nie widzi problemu aby po górach maszerować w adidasach, a zdecydowana większość nie wie jak prawidłowo zachować się podczas burzy.

W ubiegłym roku ratownicy interweniowali w Tatrach 766 razy. Większość zgłoszeń dotyczyła turystów pieszych. Natomiast tylko w tym sezonie zimowym, wyłączając ratownictwo narciarskie, TOPR-owcy udzielili pomocy już 106 osobom, w tym 38 z wykorzystaniem śmigłowca.
data publikacji artykułu: 2019-02-14
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.