Zdjęcie poglądowe

Osada Muminków powstanie w Borowicach

Niedaleko Jeleniej Góry, zobaczymy niedługo fikcyjną Dolinę Muminków. Idealna kopia literackiej wioski, powstanie na podstawie znanej powieści Tove Jansson.

Borowice to wieś położona w Dolinie Pięciu Potoków, województwie dolnośląskim, gminie Podgórzyn, na wysokości: 625 – 710 m n.p.m. Od lat pielęgnująca swój wczasowy charakter, od niedawna znana również z instalacji prawdziwej, lapońskiej wioski Kalevala. Turyści chętnie korzystają z całorocznych, ogrzewanych namiotów, wczuwając się w klimat Laponii.

Za chwilę na terenie dawnej, pasterskiej osady pojawi się również prawdziwa wioska Muminków. Cały projekt jest już gotowy, a pozyskane prawa autorskie do oryginalnych postaci, czekają na realizację przedsięwzięcia. Powstanie aż osiem, wyjątkowych obiektów, przeniesionych wprost z książkowych ilustracji na mapę Borowic. Domki będą w pełni funkcjonalne i gotowe do noclegów.

Wioska Muminków w Borowicach zostanie po Finlandii i Japonii, trzecim tego typu obiektem na świecie. Przypomnijmy, że magiczny świat Muminków powstał właśnie w Finlandii, postrzegany dziś jako jej skarb i dobro narodowe. Te dwunożne hipopotamy zrewolucjonizowały dziecięcy rynek literacki. Pisarska fantazja Tove Jansson doczekała się ekranizacji teatralnej, filmowej oraz kilkudziesięciu tłumaczeń literackich. Za moment, będziemy mogli podziwiać Muminki i poczuć się jak w bajce, tuż pod Karpaczem.

data publikacji artykułu: 2019-11-27
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.