Zdjęcie poglądowe

Otwarcie słowackich szlaków

Dobra informacja dla miłośników wysokogórskich wędrówek. Już jutro zostaną otwarte szlaki w słowackich Tatrach.

Zakaz poruszania się po słowackich szlakach obowiązywał od 1 listopada ubiegłego roku. Wysokogórskie odcinki miały być zamknięte do 15 czerwca włącznie, a ich otwarcie planowano na 16 czerwca. Jednak z uwagi na weekend, będzie można po nich wędrować już od jutra.

Otwartych zostanie prawie 90 szlaków o łącznej długości 700 kilometrów. Będzie można wybrać się między innymi na trasy: Tatrzańska Jaworzyna-Lodowa Przełęcz, Trzy Studniczki-Krywań, Wyżnie Hagi-Batyżowiecki Staw oraz Dolina Mąkowa-Przełęcz pod Kopą, Szczyrbskie Jezioro-Popradzki Staw i Łysa Polana-Polski Grzebień.

Szlaki będą dostępne dla turystów do końca października. Ratownicy radzą, aby przed wyjściem w słowackie Tatry, wykupić dodatkowe ubezpieczenie. Akcje ratunkowe na Słowacji są płatne.

data publikacji artykułu: 2019-06-14
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.