Zdjęcie poglądowe

Palili kaski, aby się ogrzać!

Udało się uratować dwóch narciarzy, którzy zaginęli w rejonie Pilska. W akcji brało udział aż 40 goprowców.

To było bardzo trudne zadanie-mówią ratownicy o akcji przeprowadzonej w nocy z poniedziałku na wtorek. Wieczorem dwaj inni narciarze poinformowali telefonicznie dyżurnego, że koledzy z którymi się rozdzielili, nie pojawili się w umówionym miejscu i nie ma z nimi żadnego kontaktu.

Natychmiast rozpoczęto poszukiwania, zarówno po polskiej, jak i słowackiej stronie. Zagubionych narciarzy, przemarzniętych i przemoczonych, udało się znaleźć w nocy pod gałęziami jednego z drzew. Byli schowani w wykopanej przez siebie jamie śnieżnej, w której rozpalili ognisko. Aby się ogrzać spalili własne kaski, gogle i część innego wyposażenia.

Uratowani narciarze mogą mówić o niewiarygodnym szczęściu. Tuż po wyjściu z jamy spadło na nią łamiące się drzewo.

data publikacji artykułu: 2019-01-17
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

Polecane


0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.