Zdjęcie poglądowe Fot. Michal Fanta / denik.cz

Petrova Bouda przyjmie gości już w tym roku

Kończy się odbudowa Petrovej Boudy, która spłonęła 8 lat temu. Schronisko ma być dostępne dla turystów jeszcze w tym roku.

Trwają prace wykończeniowe w środku budynku. Do ukończenia pozostało ogrodzenie i droga dojazdowa. Uruchomiono już oczyszczalnię ścieków i ogrzewanie.

Odbudowa trwa już trzy lata, a termin ukończenia przekładano ze względu na trudne warunki atmosferyczne oraz głośną kradzież dokonaną przez dwóch Polaków. Skomplikowany był również transport materiałów. Aby dotrzeć na plac budowy, wszystko musiało być kilka razy przeładowywane.

W czteropiętrowym, odbudowanym schronisku będą 52 miejsca noclegowe i restauracja w głównym budynku oraz schron dla turystów i 10 łóżek w mniejszym.

Warto przeczytać: Nocleg w czeskim schronisku

Petrova Bouda
data publikacji artykułu: 2019-03-28
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.