Zdjęcie poglądowe

Podtopione szlaki w Tatrach

Zalane szlaki, wezbrane potoki i mnóstwo błota. Intensywne opady deszczu dają się we znaki w Tatrach.

Warunki do wędrówek są bardzo niekorzystne. Wiele szlaków zostało zalanych przez wezbrane potoki. Na ścieżkach jest dużo błota, a miejscami tworzą się ogromne kałuże. Podtopiony jest szlak przez Dolinę Roztoki do Pięciu Stawów.

Z powodu zbyt dużej ilości wody zamknięta została Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Trudna sytuacja panuje również na Ścieżce nad Reglami, na odcinku pomiędzy Doliną Chochołowską i Lejową. Jest tam bardzo mokro i błotniście.

Natomiast w wysokich partiach Tatr nadal panują warunki zimowe. Na Łomnicy spadło kilkanaście centymetrów śniegu. Łatwo się na nim poślizgnąć.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apelują, aby przed każdym wyjściem w góry sprawdzić prognozę pogody i odpowiednio się przygotować. Trasę wycieczki trzeba dostosować do aktualnie panujących warunków oraz swoich możliwości i pamiętać, aby wrócić przed zmrokiem.

data publikacji artykułu: 2019-05-24
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.