Zdjęcie poglądowe

Pomóż posprzątać Tatrzański Park Narodowy

Kochasz Tatry i masz trochę wolnego czasu? Weź udział w wiosennych porządkach w Tatrzańskim Parku Narodowym. TPN szuka właśnie wolontariuszy.

Wiosenne porządki rozpoczną się 25 marca i potrwają do końca miesiąca. Celem jest pozbieranie śmieci, głównie opakowań po żywności i napojach, które na szlakach pozostawiają turyści. Sprzątane będą między innymi: Polana Chochołowska, Dolina Kościeliska od Smreczyńskiego Stawu, Droga pod Reglami i Dolina Strążyska. Ze względu na dużą popularność tych szlaków, jest tam najwięcej odpadów.

Sprzątanie będzie się odbywać w zespołach dwuosobowych, od 4 do 8 godzin dziennie. Trzeba więc być przygotowanym na wędrówki po kilka-kilkanaście kilometrów i noszenie worków ze śmieciami. Wolontariusze powinni też mieć dobrą kondycję fizyczną, znać przebieg szlaków turystycznych i przepisy obowiązujące na terenie Parku. Konieczne jest również posiadanie butów do chodzenia po górach, kurtki przeciwdeszczowej oraz ciepłej czapki i rękawiczek. Każdy wolontariusz może liczyć na bezpłatny nocleg w domkach letniskowych w Kościelisku-Kirach, ale trzeba mieć własny, ciepły śpiwór.

Tatrzański Park Narodowy czeka na zgłoszenia wszystkich chętnych. Można się zapisać na krócej lub na dłużej, na przykład na weekend albo na cały tydzień. W zgłoszeniu koniecznie trzeba podać dzień przyjazdu i wyjazdu.

data publikacji artykułu: 2019-03-18
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.