Zdjęcie poglądowe

Pomylił góry z plażą

Turysta wybrał się w góry ze sprzętem plażowym. Na dmuchanym kole chciał zjechać ze szczytu.

Zdjęciem „pomysłowego” turysty podzielił się w mediach społecznościowych Karkonoski Park Narodowy. Na fotografii widać grupę osób wędrujących szlakiem na Śnieżkę. Jedna z nich zdecydowanie się wyróżnia-to mężczyzna, który pod pachą trzyma duże, dmuchane koło do pływania.

Pracownicy parku odradzają takie zabawy i ostrzegają, że mogą być one niebezpieczne. Dobrym pomysłem nie jest również jeżdżenie po szlakach na „jabłuszkach”. W górach bardziej przydadzą się narty, raki czy rakiety śnieżne.

W tej chwili w Karkonoskim Parku Narodowym obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Mimo to, turyści i tak chętnie wybierają się na ośnieżone szlaki. Pracownicy parku apelują o wyjątkową ostrożność i rozwagę.

data publikacji artykułu: 2019-01-26
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.