Zaskakujące wyposażenie grupy ukraińskich turystów. Mężczyźni wybrali się na Rysy ze sprzętem domowej roboty.

Takiego zimowego sprzętu nie widzi się na szlakach często. Ukraińcy mieli na nogach gumowce owinięte srebrną taśmą izolacyjną i przymocowane do nich pseudo raki, na rękach rękawice robocze oraz własnej roboty czekany wykonane z drutów zbrojeniowych.

Mimo braku profesjonalnego ekwipunku i twardego, miejscami zmrożonego śniegu na szlaku, mężczyznom udało się wejść na sam szczyt. Natomiast większość drogi powrotnej pokonali zjeżdżając na tyłkach.

Schodząc z Rysów, pomysłowi Ukraińcy zgubili jeden ze swoich czekanów. Znaleźli go polscy turyści i zabrali na pamiątkę.


Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi/ komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem - jesli sobie tego nie życzysz - napisz o tym

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.