Już w najbliższych dniach pogoda przypomni stare powiedzenie: kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata.

Po kilku dniach ciepłej, słonecznej aury, pogoda ulegnie ochłodzeniu. W najbliższy weekend we wszystkich pasmach górskich w Polsce nastąpi powrót zimowej aury. Temperatury spadną poniżej zera. W Tatrach wystąpią opady deszczu ze śniegiem, a wyższych partiach - śniegu. W Beskidach, Bieszczadach i Karkonoszach prognozowane są opady śniegu. Dodatkowo mogą pojawić się porywy silnego wiatru.

Każde wyjście w góry wymaga oceny ryzyka, dobrego przygotowania kondycyjnego i technicznego. Należy także pamiętać o regularnym sprawdzaniu komunikatów lawinowych.

data publikacji artykułu: 2019-04-10
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.