Zdjęcie poglądowe

Pożegnanie zmarłych bydgoszczan

Dwa tygodnie temu do mediów trafiła informacja o tragicznej śmierci Bartosza Apanasiewicza i Anny Szymańskiej. W zeszły weekend w Bydgoszczy odbył się pogrzeb, a po nim bieg upamiętniający sportowców.

Pochówek miał miejsce w sobotę 20 czerwca. W ostatniej drodze, parze towarzyszyły tłumy. Ceremonia Anny rozpoczęła się jako pierwsza, dwie godziny później pożegnano Bartosza. W trakcie, nie brakowało łez i ciepłych słów, którymi przybyli wspominali zmarłych:
“Był oryginalny, nieprzeciętny, nietuzinkowy, obdarzony poczuciem humoru, z dystansem do siebie, aktywny [...]”;
"Nie zapominajcie, o tych którzy w górach zostali, strzegąc ognisk wśród nocy, strzegąc szlaków wysokich, gdzieście też chcielibyście być... Ja nie zapomnę."

Natomiast 21 czerwca, zorganizowano bieg wzdłuż 10-kilometrowej trasy wytyczonej przez Apanasiewicza i wykorzystywanej w trakcie współorganizowanych przez niego Biegów Puszczy Bydgoskiej. Jednak nie tylko mieszkańcy Bydgoszczy wykazali się inicjatywą. W innych częściach kraju, także odbyły się symboliczne biegi.

data publikacji artykułu: 2020-06-24
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.