Zdjęcie poglądowe

Problemy z instalacją aplikacji Ratunek

Aplikacja Ratunek nie dla wszystkich! Ta popularna i bardzo przydatna aplikacja, służąca do wzywania pomocy w górach, nie jest obecnie dostępna na telefony z Androidem.

Osoby, które mają smartfony z systemem Android, o zainstalowaniu aplikacji na razie mogą zapomnieć. Na stronie producenta brak jakichkolwiek informacji, mamy za to odpowiedź z Plus GSM. „Sprawa jest nam znana i wynika ze zmiany polityki bezpieczeństwa Google dla aplikacji dostępnych w ich markecie, co miało miejsce na początku marca” - powiedział nam Arkadiusz Majewski z Działu Komunikacji Korporacyjnej Polkomtel.

Przez tę zmianę, aplikacje wykorzystujące funkcje call log lub sms permissions, czyli takie, które wykonują połączenia i wysyłają sms-y, nie są obecnie dozwolone. Tymczasem, to właśnie te funkcje są podstawą działania Aplikacji Ratunek. „Już raz aplikacja została zdjęta przez Google, a po interwencji przywrócona. Teraz sytuacja się powtarza, choć w międzyczasie zgłosiliśmy prośbę o wykluczenie aplikacji od powyższych reguł i czekamy na decyzję w tej sprawie” - mówi Majewski.

Podobnych zgłoszeń jest obecnie dość sporo, ale przedstawiciele Plusa mają nadzieję, że sprawa wyjaśni się w przyszłym tygodniu. Niezależnie jednak od tego, operator rozważa też inne sposoby udostępniania Aplikacji Ratunek, w tym możliwość pobrania jej spoza Google Play.

W nagłym przypadku w górach możemy wzywać pomocy pod nr: 601 100 300 lub 985.

data publikacji artykułu: 2019-04-05
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.