Zdjęcie poglądowe

Przegląd techniczny kolejki na Kasprowy Wierch

O wjeździe kolejką na Kasprowy Wierch na razie możecie zapomnieć. Do 14 maja potrwa przegląd techniczny wagoników.

Jeśli planujecie zdobyć Kasprowy, w tej chwili pozostaje wam tylko piesza wycieczka. Kolejka jeszcze przez tydzień będzie nieczynna. Powodem jest przegląd techniczny, który co roku, po sezonie zimowym organizują Polskie Koleje Linowe. Chodzi o to, aby sprawdzić wszystkie urządzenia i mechanizmy, które odpowiadają za sprawne i bezpieczne działanie wagoników.

Wcześniej, takie przeglądy przeszły też pozostałe kolejki linowe i linowo-terenowe PKL. Sprawdzone zostały między innymi kolejki na Gubałówkę, Jaworzynę Krynicką i Palenicę. Oprócz tego, codziennie przed startem wykonywana jest jazda testowa. Wszystkie kolejki przechodzą też cotygodniowe kontrole.

Po przerwie kolejka na Kasprowy Wierch będzie kursować od 8:00 do 18:30.

data publikacji artykułu: 2019-05-07
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.