Zdjęcie poglądowe

Ratownicy podsumowują sezon 2019

Kwiecień to czas podsumowań sezonu zimowego przez górskie grupy ratownicze. Jak co roku tworzony jest bilans, którego celem jest nie tylko podanie liczb interwencji, ale także obserwacji zachowań turystów. Dzięki temu ratownicy mogą lepiej przygotować się na kolejny sezon.

Podhalańscy ratownicy Gopr w sezonie 2019 przeprowadzili ponad 600 akcji ratunkowych. Do głównych przyczyń wezwań należały urazy kończyń i zranienia. Kilka wypadków zaliczono do ciężkich, konieczne było wzywanie Zespołu Ratownictwa Medycznego i śmigłowca.

Beskidzka grupa GOPR podjęła w mijającym sezonie ponad 1700 akcji ratowniczych. Najczęstszą przyczyną zgłoszeń były urazy kończyń, klatki piersiowej i kręgosłupa oraz narządów wewnętrznych. Inne sytuacje, w których ratownicy nieśli pomoc poszkodowanym to zaginęcia, zachorowania i ewakuacja z kolei. Najwięcej interwencji podjęto w lutym, kolejno w styczniu, grudniu i marcu. Wśród największej liczby poszkodowanych znaleźli się narciarze i snowboardziści.

Ratownicy podkreślili pozytywne zmiany – coraz więcej osób na stokach, do których wyruszali z pomocą, jeździła w kaskach.

data publikacji artykułu: 2019-04-12
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.