Muzeum Bieszczadzki Park Narodowy

Remont Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego

Bieszczady otrzymały dofinansowanie od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na modernizację i doposażenie obiektu.

BdPN poinformował o podpisaniu umowy z NFOŚiGW w Warszawie, na realizację planu: „Remont, modernizacja i doposażenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych”. Prace budowlane wystartują pod koniec 2020 i potrwają w kolejnym, 2021 roku. Powstaną nowe, stałe i atrakcyjne ekspozycje muzealne. Budynek zostanie również przystosowany do osób niepełnosprawnych.

W muzeum, poza wystawą odbywają się wykłady, prezentacje, prelekcje oraz dydaktyczne zajęcia terenowe prowadzone przez edukatorów BdPN. Parter obiektu zajmuje ekspozycja wystaw czasowych, aktualnie wyniki konkursu fotograficznego – „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”. Na życzenie zwiedzających można zobaczyć diaporamę przyrodniczą o Międzynarodowym Rezerwacie Biosfery „Karpaty Wschodnie” i prawie godzinny film o BdPN.

Na I piętrze prezentowane są stałe ekspozycje: „Biologia i systematyka świata zwierząt”, „Wybrane zagadnienia z paleontologii”, „Geologia Bieszczadów na tle Karpat”, „Geomorfologia, hydrologia, klimat i gleby Bieszczadów” oraz „Wybrane elementy Planu Ochrony Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”. Następna kondygnacja ukazuje „Florę i zbiorowiska roślinne oraz faunę Bieszczadów”. To zestaw bieszczadzkich pięter roślinno – klimatycznych. Od pogórza i krainy dolin, przez lasy regla dolnego, aż do położonych powyżej granicy lasu, połonin.

W tym roku, muzeum jest czynne przez cały sezon turystyczny.

data publikacji artykułu: 2020-02-20

Lokalizacja muzeum

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.