Zdjęcie poglądowe

Remont wieży widokowej na Chełmcu

Po wielu latach rusza remont wieży widokowej na Chełmcu. Prace potrwają przez 2 miesiące.

Struktura budowli jest dość złożona, więc i remont do prostych nie należy. Obejmie on aż trzy dachy, schody zewnętrzne, wyłaz na wieżę i dwie sciany. Ponadto zostaną usunięte drzewa, które zdążyły porosnąć ruiny. Renowacji podjął się Kaer Group Krzysztof Radziwon z Kościerzyna.
W wywiadzie udzielonym dla portalu Wałbrzych Dla Was, Andrzej Gniatkowski, opiekujący się wieżą z ramienia Urzędu Miejskiego w Szczawnie-Zdroju informuje: “Prace mają ruszyć, jak tylko pogoda na to pozwoli. Ściany czeka uzupełnienie ubytków, pojawią się czapy betonowe, żeby woda się nie wlewała. Wyremontowane zostaną schody wejściowe i na wieżę, w sumie około 100 stopni, a także dwa dachy nad pokojami i jeden na wieży. W ładne weekendy mamy na szczycie około tysiąca osób, z czego jedna czwarta to turyści, między innymi z Warszawy, Poznania, Górnego Śląska, Wrocławia i innych regionów, zdarzają się Czesi, Niemcy, Ukraińcy, a pozostali to miejscowi biesiadnicy. Raz w tygodniu odbierane są śmieci, na ogół od 12 do 15 worków odpadów”.

Obecnie, turyści mogą zwiedzać zabytek od piątku do niedzieli w godz. 10:00 - 18:00. Jednak po zaistniałej sytuacji epidemiologicznej, tylko cztery osoby mogą być jednocześnie w kawiarni i dwie na wieży.
U wejścia na odwiedzających czekają maseczki i płyn do dezynfekcji.

data publikacji artykułu: 2020-07-13
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.