Zdjęcie poglądowe

Rozbiórka na Łysej Polanie

Ruszyło wyburzanie budynków dawnego polsko-słowackiego przejścia granicznego na Łysej Polanie w Tatrach. Powstanie tam parking dla turystów odwiedzających Morskie Oko.

Od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej budynki na Łysej Polanie stały puste. Tatrzański Park Narodowy, który jest właścicielem tego terenu, kilka lat szukał chętnych na zagospodarowanie obiektów. Jednak nikt nie był zainteresowany. Dlatego podjęto decyzję o wyburzeniu.

Na Łysej Polanie pojawiły się koparki i buldożery, które zrównają budynki z ziemią. Na ich miejscu powstanie parking dla turystów wybierających się nad Morskie Oko. Zmieści się na nim około 100 samochodów. Prace rozbiórkowe potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Budynki na Łysej Polanie powstały w 1961 roku, a zaprojektował je architekt Z.Gołąbek. Rok później odbyły się narciarskie mistrzostwa świata FIS w Zakopanem.

data publikacji artykułu: 2019-05-10
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.