Zdjęcie poglądowe

Seria wypadków w Tatrach

Bardzo pracowite popołudnie mieli dziś ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na szlakach doszło do trzech wypadków.

Do pierwszego wypadku doszło na Giewoncie. Turysta podchodząc na szczyt, w rejonie łańcuchów, został uderzony spadającym kamieniem. Z urazem głowy został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. Nie wiadomo czy kamień spadł samoczynnie, czy został przez kogoś strącony.

Kolejna akcja ratunkowa miała miejsce w okolicach Myślenickich Turni. Na szlaku na Kasprowy Wierch turysta upadł i złamał kość udową. Z uwagi na zagrożenie, że złamana kość może przebić tętnicę, również konieczny był szybki transport śmigłowcem.

Ratownicy pomogli też turyście, który doznał urazu nogi. Do zdarzenia doszło w rejonie Buli pod Rysami. Poszkodowany trafił do szpitala.

data publikacji artykułu: 2019-07-03
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.