Zdjęcie poglądowe

Silny wiatr nie odpuszcza

W Tatrach wiatr nie daje za wygraną. Dziś podmuchy osiągały prędkość nawet do 150 kilometrów na godzinę.

Najsilniej wiało w rejonie Łomnicy, Kasprowego Wierchu i Morskiego Oka. Wiatr powalił na szlaki drzewa i konary, ponad połowa Podhala nie miała prądu, nie kursowały też wozy konne do Morskiego Oka. Nieprzejezdne były drogi z Wierchu Poroniec na Łysą Polanę oraz z Bukowiny na Palenicę Białczańską. Szalejący wiatr uszkodził też dachy wielu domów.

Przy tak silnym wietrze lepiej zrezygnować z wyjść w wyższe partie gór. Na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa, konary mogą się również łamać pod ciężarem śniegu. Na trasy znajdujące się obok stromych zboczy mogą spadać także kamienie. Wędrówki w takich warunkach stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.

data publikacji artykułu: 2019-03-11
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.