Zdjęcie poglądowe

Słowackie szlaki bez psów?

Zła informacja dla miłośników górskich wędrówek z psem. Słowacy chcą zamknąć tatrzańskie szlaki dla czworonogów.

W słowackim Tatrzańskim Parku Narodowym trwają konsultacje dotyczące nowego regulaminu ochrony parku. Jednym z pomysłów jest zakaz wycieczek z psami. Do tej pory turyści mogli spacerować ze swoimi czworonogami po wszystkich szlakach w słowackich Tatrach. Po zmianach będzie to już niedozwolone.

Dyrekcja słowackiego TPN twierdzi, że zmiany są konieczne ze względu na ochronę przyrody. Turystów wybierających się na górskie wyprawy z psami jest coraz więcej, ale czworonogi często zachowują się głośno i płoszą dzikie zwierzęta.

Podobny zakaz obowiązuje w polskich Tatrach. Zgodnie z przepisami, z psami na smyczy można spacerować tylko w dolinach Chochołowskiej i Lejowej.

data publikacji artykułu: 2019-03-01
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.