Zdjęcie poglądowe

Słowacy szykują się do otwarcia tatrzańskich szlaków

Ruszyły przygotowania do otwarcia po zimie szlaków w słowackich Tatrach. Będzie można po nich wędrować od 16 czerwca.

Pracownicy słowackiego TANAP-u rozpoczęli kontrolę tras po zimie. Muszą sprawdzić czy są one bezpieczne i w razie konieczności dokonać ich naprawy. Na wielu szlakach zalegają powalone drzewa, które trzeba usunąć. Wymieniane są też najbardziej zużyte elementy infrastruktury. W Dolinie Juraniowej będzie można na przykład korzystać z nowych poręczy.

Zakaz poruszania się po słowackich szlakach wysokogórskich obowiązuje od 1 listopada ubiegłego roku. Do 15 czerwca włącznie niedostępne dla turystów są między innymi odcinki: Łysa Polana-Polski Grzebień, Tatrzańska Jaworzyna-Lodowa Przełęcz, Zimna Studnia-Wielki Biały Staw oraz Szczyrbskie Jezioro-Popradzki Staw.

W sumie na zimę zamykanych jest prawie 90 szlaków w słowackich Tatrach. Wszystkie zostaną otwarte 16 czerwca.

data publikacji artykułu: 2019-05-09
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.