Specjalistyczne szkolenie psów ratowniczych

Podkomisja Psów Ratowniczych GOPR miała przyjemność gościć na szkoleniu centralnym dwóch specjalistów z Wielkiej Brytanii, specjalizujących się w poszukiwaniu martwych osób. Elizabeth Lindsey i David Jones podzielili się z polskimi ratownikami wiedzą na temat poszukiwań i ratownictwa.

Było to pierwsze szkolenie, w którym wzięli udział ratownicy wraz z psami, a temat dotyczył poszukiwania osób martwych w wodzie i otwartej przestrzeni. Całe szkolenie przeprowadzono zgodnie z wytycznymi programu NASDU (National Association of Security Dog Users). Prowadzący pracują na co dzień w grupie UK – K9 Training for Excellence, która jest liderem w przeprowadzaniu szkoleń w temacie poszukiwania zaginionych dla grup ratowniczych i ich psów.

Elizabeth Lindsey ukończyła studia kryminalistyczne i pracuje w laboratorium badającym próbki gleby. Drugi szkoleniowiec, David Jones, posiada ogromne doświadczenie zawodowe, m.in. szkolenie psów ratowniczych i poszukiwawczych dla takich krajów jak USA, Japonia, Rosja, Chorwacja, Hongkong, Turcja, Hiszpania, Szwajcaria, Malezja, Jamajka i Oman, udział w trzęsieniach ziemi i klęskach żywiołowych jako przewodnik dla psów i kierownik zespołu, a także praca humanitarna w Bośni, Chorwacji, Kosowie i Mozambiku.

Szkolenie z wybitnymi specjalistami zza granicy z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w polskich górach oraz pomoże sprawniej przeprowadzać akcje poszukiwawcze.

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.