Zdjęcie poglądowe

Spełnili marzenie niepełnosprawnej koleżanki

Niesamowita akcja ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego! Wnieśli na Mnicha sparaliżowaną koleżankę. Dzięki temu Ania mogła wrócić w góry.

Anna Król z Zakopanego kocha Tatry. Niestety, nie jest już w stanie samodzielnie zdobywać szczytów. W wieku 25 lat przeszła rozległy udar i od 16 lat jest sparaliżowana. Cały czas marzyła jednak o powrocie w góry.

To marzenie postanowili spełnić ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Zorganizowali dla Ani wyprawę na Mnicha. Przez większość trasy kobieta była niesiona na noszach, a ostatni, skalny fragment pokonała na plecach ratownika.

W akcji brało udział około 25 osób. Łatwo nie było, ale cel został osiągnięty. Ania wróciła w ukochane Tatry i znalazła się na szczycie Mnicha.

data publikacji artykułu: 2019-06-11
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.