Śnieżne Kotły o świcie Rafał Woźny

Sudeckie szlaki są otwarte

Karkonoski Park Narodowy i Park Narodowy Gór Stołowych nadal przyjmują turystów. Wyjątek stanowi Droga Przyjaźni Polsko – Czeskiej wraz ze Śnieżką.

Podczas gdy Tatrzański Park Narodowy całkowicie zamknął swe podwoje, turyści nadal wędrują po Sudetach. W Parku Narodowym Gór Stołowych nieczynne jest Ekocentrum oraz Centrum Szkoleniowo – Edukacyjne w Karłowie. Zakaz wstępu dotyczy również schronisk. Poza tym dostępne są wszystkie szlaki turystyczne w obrębie parku, w tym także masyw Szczelińca Wielkiego.

Bez większych przeszkód można wędrować szlakami obu parków na Dolnym Śląsku. KPN w porozumieniu z KRNAP, zdecydował jedynie o zamknięciu Drogi Polsko – Czeskiej na odcinku od Mokrej Przełęczy do Przełęczy Okraj. Kwestia uwarunkowana jest odgórną decyzją państw o tymczasowym zamknięciu granic i przywróceniu kontroli. Długi na ponad 27 km szlak wije się po obu stronach krajów. Nieczynne do odwołania jest także wejście na Śnieżkę, a powodem trudne warunki zimowe. Zagrożenie wystąpienia lawiny, oblodzenia i zamknięte schroniska, dodatkowo utrudniają pokonanie drogi na najwyższy szczyt Karkonoszy.

Dziś pojawiła się dodatkowa informacja ze strony Karkonoskiego Parku Narodowego, o przeszkodach na szlaku zielonym wzdłuż Kamiennej. Między punktem kasowym przy Wodospadzie Szklarki, a kempingiem Pod Ponurą Małpą (w kierunku Szklarskiej Poręby) prowadzone są prace remontowe. Służby terenowe naprawiają kładkę.

Z uwagi na wprowadzone ograniczenia związane z zagrożeniem epidemią koronawirusa, KPN rekomenduje unikanie dużych skupisk ludzi oraz wszelkiej komunikacji zbiorowej. Zaleca spacery na świeżym powietrzu jako zdrowej formy aktywności i odkrywanie mniej uczęszczanych szlaków.

data publikacji artykułu: 2020-03-16
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.