Zdjęcie poglądowe

Sytuacja na tatrzańskich szlakach

Wybierając się na górską wędrówkę, zabierz ze sobą zdrowy rozsądek. Obecnie w Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego.

W dolinach trasy są w większości dobrze przetarte, ale miejscami mogą być śliskie. W wyższych partiach gór, na wielu fragmentach tras zalega bardzo twardy i zmrożony śnieg. Aby pokonać takie szlaki, konieczne są raki lub czekan. Powyżej górnej granicy lasu, trasy są mocno pozawiewane, a miejscami śnieg jest bardzo głęboki. Wybierając się na górską wycieczkę trzeba być więc bardzo dobrze przygotowanym i mieć doświadczenie w poruszaniu się w trudnych warunkach.

Do odwołania zamknięty jest pieszy szlak pomiędzy Świnicą, a Zawratem. Powodem jest obryw skalny oraz zniszczenia sporej części trasy. Do połowy maja zamknięte są również odcinki szlaków turystycznych: Przełęcz w Grzybowcu-Wyżnia Kondracka Przełęcz, Dolina Tomanowa-Chuda Przełączka oraz Dolina Pięciu Stawów-Świstówka Roztocka-Morskie Oko.

data publikacji artykułu: 2019-01-27
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.