Zdjęcie poglądowe

Szlaban na wyścigi w Górach Sowich

Stały monitoring policji zwiększy bezpieczeństwo na drogach i szlakach leśnych.

Skala nielegalnych wyścigów wciąż rośnie. Amatorzy mocnych wrażeń nie poprzestają na asfaltowych szosach, ale atakują leśne ścieżki i szlaki turystyczne w parkach narodowych. Mieszkańcy i turyści z okolic Gór Sowich, alarmują o nagminnym łamaniu granic bezpieczeństwa na drogach. Nocne wyścigi odbywają się regularnie na serpentynach przełęczy: Woliborskiej, Jugowskiej i Walimskiej. Przepisy naruszają nie tylko miłośnicy motoryzacji samochodowej, ale również motocykliści i kierowcy quadów. Zwolennicy crossu i off-roadu, hałasując rozjeżdżają leśne ostępy oraz turystyczne szlaki, często wykraczając poza teren dostępny dla zwykłego piechura. Czterokołowce coraz śmielej atakują obszar rezerwatu, niszcząc faunę i florę.

Policja zapowiada stały monitoring. Od przyszłego weekendu, Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie we współpracy z funkcjonariuszami z Kłodzka, podejmą szereg działań mających na celu eliminację nielegalnego procederu. Każdorazowe, niezgodne z regułą prawa zachowanie będzie surowo karane.

data publikacji artykułu: 2020-02-24

Góry Sowie

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.