Widok ze Śnieżki schronisko.net

Szlaki na Śnieżkę znów otwarte

Karkonoski Park Narodowy poinformował o zabezpieczeniu konstrukcji obserwatorium.

Dziś, tj. 20 lutego Karkonoski Park Narodowy zdecydował o ponownym otwarciu szlaków turystycznych na szczyt Śnieżki. Wejście na górę od strony polskiej było zamknięte przez trzy dni. W tym czasie branże turystyczne wystosowały pismo będące odzewem na zaistniałą sytuację, wskazując poważne konsekwencje dla turystyki.

Właściciel popadającego od ponad 4 lat w ruinę budynku deklaruje, iż zniwelował potencjalne niebezpieczeństwo wypadku, zabezpieczając uszkodzone poszycie górnego spodka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej uporał się z awarią, wzmacniając mocowanie blach, które stanowiły zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Blokady z zamkniętych szlaków są usuwane.

data publikacji artykułu: 2020-02-20
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.