Zdjęcie poglądowe

Taternik odpadł od ściany

Akcja ratunkowa Słowaków w Lodospadzie Grosza

Dzisiaj rano, Horská Záchranná Služba wraz z Vrtuľníková Záchranná Zdravotná Služba z Popradu uczestniczyły w akcji ratowniczej na zboczach Lodospadu Grosza. Wypadkowi uległ 24-letni Słowak, który w trakcie wspinaczki odpadł od ściany. Służby udzieliły poszkodowanemu pierwszej pomocy i przetransportowały śmigłowcem do szpitala w Popradzie. Mężczyzna ma poważny uraz kończyny dolnej, w okolicach kostki.

Grószov Lad to popularne miejsce wśród wspinaczy. Położone w Tatrach Wysokich, jednej z największych dolin na terenie Słowacji - Dolinie Staroleśnej. Dwa lodospady (górny i dolny) znajdują się w Żlebie Grosza na północnym stoku Sławkowskiego Szczytu (2452 m n.p.m.). Lodospady są krótkie i stosunkowo łatwe do przejścia, usytuowane niedaleko turystycznego szlaku. Jedna z dróg jest dwuwyciągowa o nachyleniu 50-75 stopni, druga prowadzi jednym wyciągiem od 70-85 stopni, w zależności od wariantu.

data publikacji artykułu: 2020-03-18
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.