Zdjęcie poglądowe

Tatry niedostępne dla turystów

Zarząd Polskich Kolei Linowych oraz Tatrzańskiego Parku Narodowego, zadecydował o wstrzymaniu ruchu kolejowego i zamknięciu wszystkich szlaków. Prewencja wywołana jest zagrożeniem koronawirusem.

Od dziś, tj. 13 marca nieczynne do odwołania będą ośrodki turystyczne Polskich Kolei Linowych, w tym Kasprowy Wierch, Gubałówka, Palenica, Mosorny Groń, Góra Parkowa, Góra Żar oraz Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka. Zarówno kolejki, jak i wyciągi będą zamknięte. Wszystkie tourpassy i skipassy zgodnie z regulaminem, podlegają zwrotom w wysokości 100% ceny zakupu. Wszelkie działania mają charakter prewencyjny w związku z potencjalnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa.

Maksymalne obostrzenia wprowadził również Tatrzański Park Narodowy. Od tej pory żadne schronisko nie przyjmie rezerwacji na nocleg, a wszystkie parkingi zostaną zamknięte. Informacje o zakazie wstępu do parku pojawią się na każdym punkcie wejścia.

Oficjalny komunikat TPN brzmi: „W związku z zapowiedzią wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz odpowiadając na apel Premiera RP i Ministra Zdrowia, by na czas zagrożenia pozostać w domach, nie wychodzić bez potrzeby, w trosce o zdrowie wszystkich obywateli jesteśmy zmuszeni zamknąć teren TPN do odwołania. Ta drastyczna, ale spójna z działaniami rządowymi, decyzja została również uzgodniona z podmiotami działającymi w Tatrach: PKL, PTTK, Wspólnotą Leśną Uprawnionych Ośmiu Wsi w Witowie. Zdajemy sobie sprawę z dobroczynnych właściwości przebywania na świeżym powietrzu, ale trzeba pamiętać, że turyści podróżują, korzystają ze środków komunikacji, restauracji i innych miejsc dostępnych publicznie, co może sprzyjać rozprzestrzenianiu się epidemii. Zamknięcie terenu Tatr nie dotyczy mieszkańców powiatu tatrzańskiego. Osoby, które aktualnie przebywają w schroniskach, prosimy o rozważenie powrotu do domów. Sytuacja zmienia się dynamicznie, o wszelkich zmianach będziemy informować.”

data publikacji artykułu: 2020-03-13
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.