Zdjęcie poglądowe

Tragedia w słowackich Tatrach

Nie żyje turysta, którego zasypała lawina. Do zdarzenia doszło w rejonie Doliny Małej Zimnej Wody po słowackiej stronie Tatr.

Lawina zeszła z Pięciostawiańskiej Kopy i przysypała 48-letniego turystę z Węgier. Znajomi mężczyzny wezwali Horską Zachranną Służbę. Ratownicy dotarli do doliny skuterami, a następnie musieli iść pieszo. Akcję utrudniała pogoda-w Tatrach padał gęsty śnieg, wiał silny wiatr i niewiele było widać.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że towarzyszom zasypanego mężczyzny udało się wydobyć go spod śniegu. Niestety, nie dawał oznak życia. Ratownicy przystąpili do resuscytacji, a następnie przetransportowano turystę do schroniska. Tam kontynuowano akcję ratowania życia, jednak po około półtorej godziny i konsultacjach z lekarzem została ona przerwana.

data publikacji artykułu: 2019-02-22
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.