Zdjęcie poglądowe

Tragiczna śmierć pod Zawratem

Wybrali się na długi weekend, z którego już nie wrócili.
W nocy z piątku na sobotę życie utracili Bartosz Apanasewicz i jego partnerka Anna. Do tragedii doszło w okolicy przełęczy Zawrat, gdzie znaleziono resztki rozbitego przez parę obozu.

Najprawdopodobniej wypadkowi towarzyszyła burza szalejąca nad górami. Chcąc jak najszybciej uciec z jej zasięgu, oboje pospiesznie zaczęli schodzić w dół wzdłuż oblodzonej, śliskiego żlebu. Przypuszcza się, że to właśnie doprowadziło do upadku z ogromnej wysokości i śmierci.

“Od kanapowego gluta do Ironmana” tak Bartosz Apanasiewicz określił się w jednym z wykładów, które poprowadził na TEDxBydgoszczSalon w 2016 roku. 42 - latka cechowała niezwykła poczucie humoru i charyzma, inspirująca ludzi by zacząć przygodę ze wspinaczką górską. Zagorzały triathlonista, zdobywca tytułu "Człowieka z Żelaza" w 2015 roku, członek sportowej ekipy Run Pasja, uczestnik Biegu Rzeźnika w Bieszczadach i ultramaratonu Harda Suka. Zaliczany do grona doświadczonych “górołazów”. Współorganizator Biegów Puszczy Bydgoskiej i triathlonu Łosia.
Przez wielu zapamiętany jako niezwykle ciepły, skromny, uczynny człowiek. Wielokrotnie udzielał się jako wolontariusz na wielu Bydgoskich imprezach.

Osierocił córkę, pozostawił rodzinę i przyjaciół.

data publikacji artykułu: 2020-06-15

Zawrat

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.