Zdjęcie poglądowe

Trudne warunki w Karkonoszach

Ratownicy Grupy Karkonoskiej GOPR ostrzegają przed trudnymi warunkami na szlakach. Trasy miejscami są oblodzone, a część jest zamknięta.

W Karkonoszach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Na wielu trasach udeptany śnieg zamienia się w lód. Tak jest między innymi na niebieskim szlaku do wodospadu Szklarki, czerwonym do schroniska Nad Łomniczką oraz na żółtym do Strzechy Akademickiej. Oblodzony jest również zielony szlak do Polany, a nawet fragment drogi przy świątyni Wang.

Część tras, ze względu na trudne warunki, została zamknięta. To czerwony szlak przez Kocioł Łomniczki, niebieski od Domku Myśliwskiego do Samotni oraz zielony od grupy skalnej Pielgrzymy do Przełęczy Karkonoskiej. Nieczynny jest również żółty szlak od schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów, zielony przez Łabski Kocioł w stronę Śnieżnych Stawków do Rozdroża Pod Wielkim Szyszakiem oraz fragment żółtego szlaku przez Biały Jar i fragment niebieskiego „Droga Jubileuszowa” na Śnieżkę.

Ratownicy apelują o rozwagę i sprawdzanie na bieżąco zimowych warunków. W góry powinny wychodzić tylko osoby mające dobrą kondycję i niezbędny sprzęt oraz umiejące ocenić ryzyko.

data publikacji artykułu: 2019-02-08
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.