Trwają prace nad nową wersją aplikacji Ratunek

Twórcy aplikacji Ratunek piszą jej nową wersję. Ma być ona zgodna z wymaganiami Google.

Aplikacja Ratunek służy do wzywania pomocy w górach. Łączy turystów potrzebujących pomocy z ratownikami i umożliwia dokładne zlokalizowanie poszkodowanych. Wielu osobom uratowała życie. Niestety, ostatnio Google Play zablokowało aplikację. Stwierdzono, że jej dotychczasowa wersja nie jest zgodna z polityką bezpieczeństwa Google.

Twórcy aplikacji piszą właśnie jej nową wersję. Prace są na półmetku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nowa, zgodna z wymaganiami Google wersja aplikacji, będzie gotowa za kilka dni.

Nowe wytyczne Google wprowadzają jednak pewną nowość. Aplikacja nie będzie-tak jak do tej pory-wysyłać automatycznie lokalizacji. Wzywając pomoc trzeba więc będzie dodatkowo potwierdzić chęć wysłania sms-a albo połączenia telefonicznego z ratownikami.

Google tłumaczy, że zaostrzone wymagania wynikają z tego, że wiele aplikacji wprowadzało użytkowników w błąd, na przykład wykonując połączenia lub wysyłając sms-y do nieznanych, często płatnych numerów. Tymczasem twórcy aplikacji uważają, że nowe zasady utrudnią kontakt z ratownikami. Osoba potrzebująca pomocy, znajdująca się w niebezpiecznej sytuacji i w stresie, będzie mogła łatwo pomylić się przy wybieraniu numeru czy wysyłaniu sms-a.


Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.